Home / Ceramic Capacitors / MBASJ063SD7104MFCA18
MBASJ063SD7104MFCA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBASJ063SD7104MFCA18
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X7T 0201
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C