Home / Ceramic Capacitors / MBASJ31LAB5476MTNA01
MBASJ31LAB5476MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBASJ31LAB5476MTNA01
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MBASJ31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C