Home / Ceramic Capacitors / MBASQ219SB7222MTNA18
MBASQ219SB7222MTNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBASQ219SB7222MTNA18
Description:
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C