Home / Ceramic Capacitors / MBASQ45MSB7334MTNA18
MBASQ45MSB7334MTNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBASQ45MSB7334MTNA18
Description:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.33 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C