Home / Ceramic Capacitors / MBASQ45MSB7474KTNA01
MBASQ45MSB7474KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBASQ45MSB7474KTNA01
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number MBASQ45
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C