Home / Ceramic Capacitors / MBASS31QHB7222MTNA18
MBASS31QHB7222MTNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBASS31QHB7222MTNA18
Description:
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C