Home / Ceramic Capacitors / MBASS31QHB7472KTNA01
MBASS31QHB7472KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBASS31QHB7472KTNA01
Description:
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MBASS31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C