Home / Ceramic Capacitors / MBASU063SCG2R6CFNA18
MBASU063SCG2R6CFNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBASU063SCG2R6CFNA18
Description:
CAP CER 2.6PF 50V C0G/CG 0201
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 2.6 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C