Home / Ceramic Capacitors / MBASU063SCG7R2DFNA01
MBASU063SCG7R2DFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBASU063SCG7R2DFNA01
Description:
CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0201
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 7.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number MBASU06
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C