Home / Ceramic Capacitors / MBASU105SCG050CFNA01
MBASU105SCG050CFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBASU105SCG050CFNA01
Description:
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0402
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 5 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MBASU10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C