Home / Ceramic Capacitors / MBASU105SCG680JFNA18
MBASU105SCG680JFNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBASU105SCG680JFNA18
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/CG 0402
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 68 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C