
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBB0207VD1003BC100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 100K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.52915
5.2915
25
0.45334
11.3335
50
0.40812
20.406
100
0.35511
35.511
250
0.317338
79.3345
500
0.256899
128.4495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MBB/SMA 0207 - Precision |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |