
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBB0207VE1002BC100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.159
1.159
10
1.02695
10.2695
25
0.94392
23.598
50
0.86108
43.054
100
0.745275
74.5275
250
0.629318
157.3295
500
0.529948
264.974
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MBB/SMA 0207 - Precision |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |