
onsemi
Product No:
MBD54DWT1G
Manufacturer:
Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SC88
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3002
3.002
25
0.26296
6.574
100
0.17005
17.005
250
0.14079
35.1975
500
0.112632
56.316
1000
0.086355
86.355
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBD54 |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Supplier Device Package | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 25 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) |