Home / Ceramic Capacitors / MBJCH219NB7102KTPA18
MBJCH219NB7102KTPA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCH219NB7102KTPA18
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C