Home / Ceramic Capacitors / MBJCH31QHB7222KTPA01
MBJCH31QHB7222KTPA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCH31QHB7222KTPA01
Description:
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MBJCH31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C