Home / Ceramic Capacitors / MBJCH32MLC7475KPDDT8
MBJCH32MLC7475KPDDT8
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCH32MLC7475KPDDT8
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C