Home / Ceramic Capacitors / MBJCH32NSB7223KTPA18
MBJCH32NSB7223KTPA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCH32NSB7223KTPA18
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1210
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C