Home / Ceramic Capacitors / MBJCS32NSB7473MTPA01
MBJCS32NSB7473MTPA01
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCS32NSB7473MTPA01
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MBJCS32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C