Home / Ceramic Capacitors / MBJCT168BB7473KTPA18
MBJCT168BB7473KTPA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCT168BB7473KTPA18
Description:
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C