Home / Ceramic Capacitors / MBJCT31LBB7106MTPA18
MBJCT31LBB7106MTPA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCT31LBB7106MTPA18
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C