Home / Ceramic Capacitors / MBJCU32MLB7106KPPDT1
MBJCU32MLB7106KPPDT1
Taiyo Yuden
Product No:
MBJCU32MLB7106KPPDT1
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MBJCU32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C