
onsemi
Product No:
MBR30H100CTG
Manufacturer:
Package:
TO-220
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0235
2.0235
10
1.68245
16.8245
100
1.33931
133.931
500
1.133236
566.618
1000
0.961533
961.533
2000
0.913463
1826.926
5000
0.87912
4395.6
10000
0.850012
8500.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBR30H100 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 4.5 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 15 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |