
onsemi
Product No:
MBR30H30CTG
Manufacturer:
Package:
TO-220
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.767
1.767
10
1.5846
15.846
100
1.273855
127.3855
500
1.046596
523.298
1000
0.867179
867.179
2000
0.807376
1614.752
5000
0.77747
3887.35
10000
0.747574
7475.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBR30H30 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 480 mV @ 15 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |