
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
MBRF10200CT-Y
Manufacturer:
Package:
ITO-220AB
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY GP 200V ITO-220AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.7581
7.581
100
0.525065
52.5065
500
0.438691
219.3455
1000
0.37336
373.36
2000
0.332528
665.056
5000
0.31502
1575.1
10000
0.291688
2916.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBRF10200 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 880 mV @ 10 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |