
onsemi
Product No:
MBRF20L60CTG
Manufacturer:
Package:
TO-220FP
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.30055
13.0055
100
1.014315
101.4315
500
0.837881
418.9405
1000
0.661476
661.476
2000
0.617386
1234.772
5000
0.586511
2932.555
10000
0.564462
5644.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBRF20 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 380 µA @ 60 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 570 mV @ 10 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |