
onsemi
Product No:
MBRF30L60CTG
Manufacturer:
Package:
TO-220FP
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5675
1.5675
10
1.4117
14.117
100
1.13468
113.468
500
0.932254
466.127
1000
0.772436
772.436
2000
0.719169
1438.338
5000
0.692531
3462.655
10000
0.665893
6658.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package | Tube |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | MBRF30 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 350 µA @ 60 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 620 mV @ 15 A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |