Home / Ceramic Capacitors / MBRLA103SC7224MFNA18
MBRLA103SC7224MFNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBRLA103SC7224MFNA18
Description:
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0204
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C