Home / Ceramic Capacitors / MBRLA165SC6225MTNA18
MBRLA165SC6225MTNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBRLA165SC6225MTNA18
Description:
CAP CER 2.2UF 4V X6S 0306
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C