Home / Ceramic Capacitors / MBRLT165SB7104MTNA18
MBRLT165SB7104MTNA18
Taiyo Yuden
Product No:
MBRLT165SB7104MTNA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0306
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MBRL
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low ESL (Reverse Geometry)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C