
onsemi
Product No:
MC33201DR2G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.78185
7.8185
25
0.74214
18.5535
100
0.56981
56.981
250
0.503538
125.8845
500
0.477033
238.5165
1000
0.371022
371.022
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MC33201 |
| Current - Input Bias | 80 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 6 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |