
onsemi
Product No:
MC33204VDR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1565
2.1565
10
1.93705
19.3705
25
1.82742
45.6855
100
1.46205
146.205
250
1.279308
319.827
500
1.242771
621.3855
1000
0.986908
986.908
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Supply | 900µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | MC33204 |
| Current - Input Bias | 80 nA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 10 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |