MC68020FE20E
NXP USA Inc.
Product No:
MC68020FE20E
Package:
132-CQFP (24x24)
Description:
IC MPU M680X0 20MHZ 132CQFP
SATA -
Speed 20MHz
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor 68020
Package / Case 132-BCQFP
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)