MC68340AB25E
NXP USA Inc.
Product No:
MC68340AB25E
Package:
144-QFP (28x28)
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 144QFP
User Guide
Mfr NXP USA Inc.
USB -
SATA -
Speed 25MHz
Series M683xx
Package Tray
Ethernet -
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor CPU32
Package / Case 144-BQFP
Product Status Obsolete
RAM Controllers DRAM
Co-Processors/DSP -
Security Features -
Base Product Number MC683
Additional Interfaces USART
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)