MC68EN360EM25L
NXP USA Inc.
Product No:
MC68EN360EM25L
Package:
240-FQFP (32x32)
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP
SATA -
Speed 25MHz
Series M683xx
Package Tray
Ethernet 10Mbps (1)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor CPU32+
Package / Case 240-BFQFP
Product Status Obsolete
RAM Controllers DRAM
Co-Processors/DSP Communications; CPM
Security Features -
Base Product Number MC68
Additional Interfaces SCC, SMC, SPI
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)