MC68LC040RC20A
NXP USA Inc.
Product No:
MC68LC040RC20A
Package:
179-PGA (47.24x47.24)
Description:
IC MPU M680X0 20MHZ 179PGA
SATA -
Speed 20MHz
Ethernet -
Mounting Type Through Hole
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor 68040
Package / Case 179-BEPGA
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)