MC68LC060ZU50
NXP USA Inc.
Product No:
MC68LC060ZU50
Package:
304-TBGA (31x31)
Description:
IC MPU M680X0 50MHZ 304TBGA
SATA -
Speed 50MHz
Ethernet -
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 3.3V
Core Processor 68060
Package / Case 304-LBGA Exposed Pad
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)