Home / Microprocessors / MC68MH360ZQ25LR2
MC68MH360ZQ25LR2
NXP USA Inc.
Product No:
MC68MH360ZQ25LR2
Package:
357-PBGA (25x25)
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
SATA -
Speed 25MHz
Series M683xx
Package Tape & Reel (TR)
Ethernet 10Mbps (1)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor CPU32+
Package / Case 357-BBGA
Product Status Obsolete
RAM Controllers DRAM
Co-Processors/DSP Communications; CPM
Security Features -
Base Product Number MC68
Additional Interfaces SCC, SMC, SPI
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)