Home / Microprocessors / MC7447AVS1333LB
MC7447AVS1333LB
NXP USA Inc.
Product No:
MC7447AVS1333LB
Package:
360-FCCLGA (25x25)
Description:
IC MPU MPC74XX 1.333GHZ 360LGA
SATA -
Speed 1.333GHz
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V
Core Processor PowerPC G4
Package / Case 360-CLGA, FCCLGA
Product Status Discontinued at Digi-Key
Security Features -
Base Product Number MC744
Additional Interfaces -
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)