
onsemi
Product No:
MC74AC646DWG
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 6V 24SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9045
3.9045
10
3.51025
35.1025
25
3.31816
82.954
100
2.728305
272.8305
250
2.448074
612.0185
500
2.35961
1179.805
1000
1.961418
1961.418
2500
1.887678
4719.195
5000
1.828693
9143.465
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74AC |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AC646 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |