
onsemi
Product No:
MC74HC125ADTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.50445
5.0445
25
0.47044
11.761
100
0.349505
34.9505
250
0.295754
73.9385
500
0.282302
141.151
1000
0.208364
208.364
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74HC125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |