
onsemi
Product No:
MC74HC126ADR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.35055
3.5055
25
0.3268
8.17
100
0.242725
24.2725
250
0.20539
51.3475
500
0.196061
98.0305
1000
0.144704
144.704
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74HC126 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |