
onsemi
Product No:
MC74LCX07DTG
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.56335
5.6335
25
0.52934
13.2335
100
0.401375
40.1375
250
0.341582
85.3955
500
0.324501
162.2505
1000
0.247646
247.646
2500
0.230565
576.4125
5000
0.222024
1110.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LCX |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74LCX07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |
| Number of Bits per Element | 1 |