
onsemi
Product No:
MC74LVX50DTG
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.5814
5.814
25
0.54568
13.642
100
0.413725
41.3725
250
0.352146
88.0365
500
0.334533
167.2665
1000
0.255303
255.303
2500
0.23769
594.225
5000
0.228893
1144.465
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74LVX |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74LVX50 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |