
onsemi
Product No:
MC74VHC125DR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.49305
4.9305
25
0.46284
11.571
100
0.350835
35.0835
250
0.298604
74.651
500
0.28367
141.835
1000
0.216486
216.486
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74VHC125 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |