
onsemi
Product No:
MC74VHC126DTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.47785
4.7785
25
0.44916
11.229
100
0.34048
34.048
250
0.289788
72.447
500
0.275272
137.636
1000
0.210083
210.083
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74VHC126 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |