
onsemi
Product No:
MC74VHC1GT126DBVT1G
Manufacturer:
Package:
SC-74A
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC74A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.23085
2.3085
25
0.19342
4.8355
100
0.107445
10.7445
250
0.094582
23.6455
500
0.080598
40.299
1000
0.054806
54.806
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74VHC1GT126 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-74A |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |