
onsemi
Product No:
MC74VHC50DTR2G
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5035
5.035
25
0.47006
11.7515
100
0.34922
34.922
250
0.295526
73.8815
500
0.282093
141.0465
1000
0.208212
208.212
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74VHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74VHC50 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |