MC8640VU1250HC
NXP USA Inc.
Product No:
MC8640VU1250HC
Package:
994-FCCBGA (33x33)
Description:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 994FCCBGA
SATA -
Speed 1.25GHz
Series MPC86xx
Package Box
Ethernet 10/100/1000Mbps (4)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V, 3.3V
Core Processor PowerPC e600
Package / Case 994-BCBGA, FCCBGA
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)