Home / Microprocessors / MC8641DVU1250HB
MC8641DVU1250HB
NXP USA Inc.
Product No:
MC8641DVU1250HB
Package:
1023-FCCBGA (33x33)
Description:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
SATA -
Speed 1.25GHz
Series MPC86xx
Package Bulk
Ethernet 10/100/1000Mbps (4)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V, 3.3V
Core Processor PowerPC e600
Package / Case 1023-BCBGA, FCCBGA
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)